Ne, že by iPad potřeboval nějaké speciální nastavení či přípravu na seriózní práci, ale přenesl jsem do něj všechny aplikace z iPadu Air, který běžně půjčuji dětem, tak jsem se rozhodl, že trocha úklidu neuškodí.

image

Smažte aplikace, které nepoužíváte

Prvním krokem pro mě bylo smazat aplikace, které nepoužívám. Jednak tím získáte prostor v iPadu (já skoro 16GB), ale hlavně se vám zpřehlední plocha a ubude otravných notifikací. Mě osobně ten úklid pomohl si ujasnit, které aplikace vlastně používám, a které jsem jen vyzkoušel a pak opustil. Navíc jako bonus se vám nebudou stahovat aktualizace aplikací, které stejně nepoužíváte, takže ušetříte čas a datové přenosy.

image

Vypněte notifikace, které nepotřebujete

Na iOS je zvykem, že skoro všechny aplikace se dožadují možnosti zasílat push notifikace. Dost často se mi stává, že notifikace nezakážu, protože mám pocit, že se budou hodit. Výsledkem pak je, že jste soustavně vyrušování od práce a navíc se zkracuje výdrž na baterii, protože i když iPad nepoužíváte, displej se na pár sekund rosvítí, aby vás informoval o příchodu notifikace. Takže jsem si otevřel Nastavení – Oznámení a nemilosrdně většinu z nich vypnul. Zejména sociální sítě jsou doslova morem pro efektivitu a soustředění.

image

Zakažte polohové služby aplikacím, kde je nepoužíváte

Tato rada se týká výdrže akumulátoru a samozřejmě vašeho soukromí. I zde platí, že používání GPS je velmi rozšířené i mezi aplikacemi, které zdánlivě vaší polohu nepotřebují nebo se bez ní obejdete. Moje zkušenost je taková, že ušetříte až hodinu výdrže denně. Moderní aplikace pro iOS 9 mají navíc volby 3 – Nikdy / Pouze při používání / Vždy, takže prostřední volbou můžete šetřit energii a nepřijít o polohové služby, když aplikaci aktivně používáte.

image

Zakažte běh na pozadí

Pokud aplikaci zakážete aktualizaci na pozadí, tak jednak získáte větší kontrolu nad přenášenými daty, druhak opět zvýšíte výdrž baterie. Je sice pohodlné spustit appku a mít všechno již stažené a aktuální, ale osobně většinu aplikací používám nárazově a tudíž je pro mě výhodnější skoro všude tuto volbu povypínat. najdete ji v Nastavení – Obecné – Aktualizace aplikací na pozadí.

image

Omezte přístup k mobilním datům

Pokud máte iPad se SIM kartou a používáte datový tarif jako já, vyplatí se projít Nastavení – Mobilní data a povypínat přístup k mobilním datům u aplikací, které přenášejí hodně dat a používáte je málo často. Ušetříte svůj datový limit a zároveň získáte větší kontrolu.

 

Není toho mnoho, mě osobně to zabralo asi 30 minut a iPadu se odlehčí. Dokonce i na iCloudu jsem ušetřil nějaké místo díky datům aplikací, které se zálohovali, přestože jsem je nepoužíval.

 

Chcete vědět o iPadech a iOS víc? Přijďte na moje kurzy: