Adobe Photoshop pro začátečníky

Rozhodli jse se naučit pracovat v Adobe Photoshopu a nevíte jak začít? Ušetříme vám desítky hodin tápání a hledání. Během půldenního praktického workshopu vás seznámíme s uživatelským prostředím, vysvětlíme si použití základních nástrojů a objasníme fungování vrstev a masek.

 

 

Co Vás čeká?

Prostřednictvím praktických cvičení se seznámíte s uživatelským prostředím Adobe Photoshopu, jeho základními nástroji a funkcemi. Dále se zaměříme na pochopení fungování vrstev a masek, které jsou základem efektivní práce v Adobe Photoshopu.

Konkrétně si ukážeme:

 • Seznámíme se s uživatelským rozhraním a naučíme se jej přizpůsobit
 • Vysvětlíme si fungování základních nástrojů a nastavení štětců
 • Vysvětlíme si vrstvy a masky
 • Ukážeme si nejčastěji používané filtry

Tento kurz je určen začátečníkům. Neočekává se žádná předchozí zkušenost s Adobe Photoshopem. Začneme od úplných základů a půjdeme krok za krokem.

Adobe Photoshop pro začátečníky

Jak bude workshop probíhat?

Každý účastník workshopu dostane na začátku workshopu pracovní fotografie, aby mohl vše okamžitě procvičovat s lektorem. Ten nebude vysvětlovat jednotlivé funkce, ale konkrétní praktické postupy z fotografické praxe. Společně budete upravovat, retušovat a kouzlit s Adobe Photoshopem

Uprostřed uděláme krátkou 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Adobe Photoshop pro začátečníky

Kdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Photoshopu. Honza dlouhodobě využívá Photoshop ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej v roce 2013 vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Photoshop verze CS4, CS5, CS6 či CC. Pokud nemáte k dispozici přenosný počítač, tak nezoufejte. Pokud si při registraci zaškrtnete ve formuláři zapůjčení počítače, připravíme jej bezplatně pro Vás. Je jedno, zda používáte Windows či Mac OS. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s Photoshopem. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

V průběhu workshopu je k dispozici voda a teplé nápoje. Zároveň pro Vás máme vytištěnou základní osnovu, papíry na poznámky a drobný dárek.

Adobe Photoshop pro začátečníky

Kde, kdy a za kolik?

 • 20. května 2022 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 990 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Reakce účastníků

Přednáška byla pro mne inspirující, povzbuzující. Né všichni, kteří něco umí, umí to správně přednést. A vy to umíte. Jsem rád, že jsem vás osobně poznal, znám vás společně s vašim kolegou p.Pihanem z různých tutoriálů a z knihy Mistrovské práce …   Václav Pilný

 

Doporučené a navazující kurzy