V minulém týdnu Apple uvedl několik novinek pro uživatele Maců. Pokud ještě nemáte nainstalovanou poslední verzi OS X 10.11 s označením El Capitan, tak je už rozhodně na čase tak udělat. Upgrade je zdarma a novinek je celá řada. My se ale nyní podívejme na aktualizace z minulého týdne.

 

ElCapitan_1

 

Mac OS X 10.11.1

První novinkou je první servisní balíček pro El Capitana, který je logicky zaměřen zejména na opravy chyb. První novinkou je vylepšení samotného instalačního procesu. Někteří uživatelé, i z ČR zaznamenali problémy při čisté instalaci systému, které by již neměli být aktuální. My jsme u všech počítačů provedli aktualizaci systému a vše proběhlo zcela v pohodě.
Hodně oprav se týká aplikace Mail, která se v El capitanovi chovala asi nejmíň spolehlivě. Opraven byl problém s odchozími servery nebo zobrazováním emailů. Zlepšena byla i podpora MS Office 2016. Vylepšena byla audio knihovna a třeba i funkce VoiceOver, která pomáhá uživatelům se zrakovým handicapem. Fotografy potěší i oprava chyby se zobrazováním některých JPEG fotografií v aplikaci Náhled.

Dále verze 10.11.1 přináší bezpečnostní opravy a ruku v ruce s ní jde i nová verze iTunes 12.3.1.

 

RAW_1

Podpora RAW formátů 6.17

25. října vyšel i nový balíček podpory RAW formátů. Tentokrát v něm nenajdeme žádný Canon nebo Nikon, ale potěší uživatele Panasoniců FZ300 / FZ330 a Pentaxů K-3 II / K-S2. Asi nejzajímavější položkou je pak DxO ONE, fotografický modul pro chytré telefony, který kromě jiného nabízí i RAW fotografii.

Nové RAWy můžete využívat v Photos, Aperture, iPhoto, Náhledu, Pixelmatoru a řadě dalších aplikací.

 

Pokud se chcete naučit využívat novou verzi El Capitana naplno, přijďte k nám na kurz Přecházíme na Mac nebo Jak využít Mac naplno.