Vývojáři Pixelmatoru vždy patřili mezi inovátory a snažili se do své aplikace implementovat všechny nejnovější technologie Applu. Pixelmator byl jedním z prvních programů 3. stran, který plnohodnotně používal iCloud. Velmi brzy přinesl podporu Force Touch a nově i Touch baru u nových Macbooků Pro. Jeho využití je příkladné, takže je dobrou ukázkou toho, jak může TouchBar pomáhat uživatelům.

Proč používat Touch Bar?

Možná si kladete otázku, proč používat Touch Bar, když můžete použít menu, klávesové zkraty nebo ikony samotného programu. Všechny tyto cesty samozřejmě fungují. Klávesové zkratky jsou rychlé, ale musíte si je pamatovat pro každou aplikaci zvlášť. Menu v případě Pixelmatoru není česky, takže můžete narazit na jazykovou bariéru. Ikony programu zase vyžadují, že víte co chcete a zorientujete se.

Touch Bar má tu obrovskou výhodu, že na něj vývojáři dávají pouze nejdůležitější funkce a obsah Touch baru se mění kontextově podle toho, jaký nástroj máte zrovna otevřený. Takže ve výsledku může být Touch Bar podobně rychlý jako klávesové zkratky a přitom tam vždy najdete to nejdůležitější a hlavně Apple tlačí vývojáře do jednotného vzhledu a ovládání, takže je často intuitivnější, než samotná aplikace.

Jedinou nevýhodou TouchBaru je jeho návykovost. Pokud přecházíte i na počítače bez Touch Baru, po pár týdnech používání zjistíte, že vám chybí na ostatních strojích.

Touch Bar v Pixelmatoru

TouchBar v Pixelmatoru

V základním zobrazení je na TouchBaru 9 nejčastěji používaných nástrojů z celkem 35, které Pixelmator nabízí. Najdete zde výběry, štětce, nástroje pro klonování, gumu i šipku pro pohyb s objekty. Nástroje jsou udělány jako tlačítka s grafickými symboly, stejnými jako v programu, ale paradoxně v Apple detignu tlačítek vypadají o mnoho líp než přímo na panelu v Appce.

Touch Bar v Pixelmatoru

Když zvolíte konkrétní nástroj, tak se objeví jeho nastavení. Je jedno jestli klepnete na TouchBar nebo vyberete ikonu myší, použijete klávesovou zkratku nebo menu. pro každý nástroj najdete 5 – 9 parametrů. U štětce třeba barvu, velikost, tvrdost a přítlak s tím, že samotné ovládání je děláno táhly. U šipky najdete třeba tlačítko Transformace, rotaci o 90° i zrcadlové převrácení apod.

Touch Bar v Pixelmatoru

Vše je přístupné rychle, ovládá se táhly, takže zcela plynule a hlavně vždy máte na očích to nejdůležitější.

 

Závěr

Pixelmator je nejen levný, ale zároveň nabízí skvělé využití i těch posledních technologií od Applu. Řada vývojářů by se od něj mohla učit a třeba použití Touch Baru je zejména pro občasné uživatele opravdu skvělou pomůckou.

Chcete se o Pixelmatoru dozvědět víc? Přijďte na naše kurzy pro začátečníky nebo pro pokročilé.