Někdy i zdánlivé drobnosti mohou pomoci k vyšší efektivitě a nebo komfortu. Dlouhou dobu jsem aktivně nepoužíval notifikační centrum, ale to se změnilo. Dnes mi pomáhá lépe se soustředit na práci a mít přitom informace po ruce.

 

Notifikační centrum

 

Notifikační centrum

Jde o panel, který můžete kdykoli vytáhnout z horní strany displeje iPhonu či iPadu. U iPhonu jsem se jej nikdy nenaučil používat. Nějak jsem neměl tu potřebu a neviděl přidanou hodnotu. V případě iPadu se ale na panel vejde mnohem víc informací najednou, takže na jedno zatáhnutí vidíte všechno, co potřebujete, a jedním gestem zase panel schováte.

Na konci panelu je tlačítko upravit, kterým si můžete nejen zapnout a vypnout, co na panelu chcete mít, ale přetažením můžete měnit i pořadí jednotlivých informačních bloků. Díky tomu si vytáhnete jen to, co vás opravdu zajímá a pomáhá vám.

 

Režim nerušit

 

Ideální pomocník pro soustředění

Tím, jak jsem začal iPad Pro používat naplno, zjistil jsem, že mě notifikace obtěžují a rozptylují. Jak jsme si již řekli, většinu jsem jich povypínal a nejen to. V podstatě pořád pracuji v režimu nerušit a když chci vědět, co se děje, vytáhnu právě notifikační panel. Díky tomu mě notifikace neruší v průběhu práce a já je kontroluji jen v okamžiku, kdy se jim chci věnovat.

 

Ach ta červená číslíčka

Nevím, jak to máte vy, ale pro mne jsou červená kolečka s číslem na ikoně aplikace něco jako červený hadr pro býka. I když se snažím soustředit na to, co dělám, tak má můj mozek neustálou tendenci jim věnovat pozornost a táhnout mě k jejich okamžitému vyřešení. To znamená přerušení práce a ztrátu koncentrace.

A řešení? Změnit svůj přístup jsem po měsíci nedokázal, takže u většiny aplikací jsem zobrazení čísel na iPadu zakázal. Koneckonců většinou na sociální sítě, zprávy a emaily stejně reaguji na iPhonu.

Chcete vědět o iPadech a iOS víc? Přijďte na moje kurzy: